24 Nisan 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

Demirci Mahallesi Yeni Parkına Kavuştu

Nilüfer Belediyesi, Demirci Mahallesi’ne halkın hem spor yapacağı, hem de dinlenirken yeşilin tadını çıkaracağı bir park kazandırdı.
Demirci Mahallesi Nilüfer Belediyesi’nin hayata geçirdiği projeyle yeni bir yeşil alana daha kavuştu. Demirci Mahallesi’nde yapılan Demirci Parkı ve Koşu Yolu düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılış törenine Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcıları ve Meclis Üyeleri, ilgili birim müdürleri, CHP Bursa İl Başkanı Zafer Yıldız, Demirci Mahalle Muhtarı Mehmet Bulut ile çok sayıda bölge halkı katıldı.
Demirci Mahallesi’nin köklü ve her geçen gün gelişen bir mahalle olduğunu belirten Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Mahallemizde yapılaşma devam ediyor. Bu yapılaşmalar tamamlandıkça bölgemizin öncelikli ihtiyacı olan altyapı, yollar, kültürel, sosyal ve yeşil alanlar vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda yapılacak. Böylece bölge halkının memnuniyetini ve gülümsemesini sağlayacağız” dedi.
Demirci Parkı’nın çocukların, gençlerin ve her yaştan insanın kullanacağı şekilde planlandığını ifade eden Başkan Bozbey, “Burada basketbol sahasından voleybol sahasına, çocuklar için oyun alanından her yaştan insanın kullanabileceği spor aletleriyle birlikte yeşil alan ve yürüyüş yolları bulunuyor. Bölgemizde önemli bir ihtiyacı karşılayacak ancak bunlar yetmiyor. Çok yakın zamanda yapımına başlayacağımız yaklaşık 9800 metrekarelik bir parkımız daha olacak. Bu parkta çay bahçesi düzenlemesi de olacak. Çünkü bölgemizin ihtiyacı olan sosyal bir alan oluşturmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.
DEMİRCİ VE ÜÇEVLER’E ORTAK PAZAR ALANI
Üçevler ve Demirci Mahalleleri’ne ortak bir Pazar alanı da planladıklarını söyleyen Bozbey, “Çünkü pazarların işleyebilmesi için belirli bir nüfus olması gerekiyor. Her mahalleye pazar yapıyoruz ancak pazarcı esnafı da her mahalleye gitmiyor. Ortak pazar alanı yapacağız” dedi.
Konuşmaların ardından Başkan Bozbey, protokol üyeleri ve çocuklarla birlikte parkın açılışını yaptı. Bozbey parkta yer alan spor aletlerini de kullandı.
(MŞ)
.

Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü