24 Nisan 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

Tesettür Giyimde Kombin Tavsiyeleri

Tesettürlü bayanların kombin yapması günlük hayatta da özel davetlerde de daha zordur. Doğru parçalar ve doğru aksesuarlar seçmek bazen daha da zor olabilmekte. Ancak birkaç pratik ipucu ile tesettür kombinleri günlük tesettür giyim modasına veya tesettür abiye modasına uyarlamak mümkün.

Spor Tesettür Giyim Stilleri

Öncelikle kombin yaparken hangi tarza giyilmek istendiğine karar verilmelidir. Genel olarak günlük tesettür giyime uyum sağlayan spor tarza uygun parçalar, tesettür tunik ve tesettür pantolon modelleridir. Özellikle ara mevsimlerde ne giyileceği her zaman sorun olmuştur. Bu mevsimler de de spor tarzını korumak isteyenler için, mevsim renklerine uygun tesettür pardesü modelleri ile de spor tarz korunabilir.

Ayrıca yine spor tarza uygun renklerde ve modelde seçilen ferace ile de günlük giyime uyum sağlamak mümkün. Ferace modelleri hem kombinlenmesi kolay hem de ara mevsimlerde kullanımı oldukça rahat olan parça tercihlerindendir. Pastel tonlardaki tesettür tunik modelleri, daha açık ve özellikle kot rengine yakın tesettür pantolon seçenekleri ile bütünleştiğinde hem şık hem de spor bir görüntü elde edilir.

Bohem Tesettür Giyim Stilleri

Bohem tarz aynı zamanda salaş giyim demektir. Son yıllarda oldukça popüler olan bu tarz, sokak modasına uyum sağladığı gibi özel günlerde de kullanılır. Tesettür etek modelleri bu tarz için oldukça uygun. Aynı zamanda desenli tesettür tunik ve tesettür pardesü de bohem tarz tesettürlü bayanların tercihleri arasında. Bu tarz bir stil oluşturmak için, genelde vücuda tam oturmayan ancak şık duran parçalar tercih edilir. Özellikle ferace gibi parçalar oldukça salaş tarzda seçilmekte. Bu tarzda giyinmek isteyenler için renk uyumu geri planda kalır. Örneğin mavi renk bir tesettür pantolon üzerine kırmızı renklerinde tesettür pardesü giyilerek, zıt renklerin bütünlüğü sağlanır.

Klasik Stilde Tesettür Kombinler

Özellikle özel günlerde tercih edilen klasik kombinler, günlük hayat için de uygun. Eğer klasik tarza uygun tesettür abiye modelleri tercih edilmek isteniyorsa, uzun elbiseler oldukça uygun. Tesettür abiye aynı zamanda tesettür etek modelleri de oluşturulabilir. Şık ve sade renklerdeki bir tesettür etek modeli üzerine, taşlarla işlenmiş gösterişli bir bluz özel günlere olduğu kadar klasik tarza da uyum sağlayacaktır.
Kaynak : http://www.markatesettur.com/

Moda Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü